Inwestycje - Wkrótce rozpoczęcie prac przy budowie drogi dla pieszych przy drodze Przyjaźń – Skrzeszewo - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Ulica, w tle samochód, domy - powiększ

Wkrótce rozpoczęcie prac przy budowie drogi dla pieszych przy drodze Przyjaźń – Skrzeszewo

15 listopada 2023

Za nami podpisanie umowy na realizację I etapu prac przy budowie drogi dla pieszych przy drodze Przyjaźń – Skrzeszewo. To kolejne zadanie realizowane ze wsparciem zewnętrznym.

I etap prac zakłada przede wszystkim wykonanie budowy drogi o długości ok. 1km o nawierzchni z kostki betonowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Łąkową w Przyjaźni, w stronę Skrzeszewa. Do zadań wykonawcy należeć będzie również budowa: wyniesionego przejścia dla pieszych, odwodnienia w zakresie projektowanej drogi, oświetlenia drogowego i kanału technologicznego. Wykonawca wykona również m.in oznakowanie pionowe i poziome, a także zajmie się zagospodarowaniem zieleni.

Prace wykona spółka Saferoad Kabex Sp. z o. o. Termin ich wykonania to marzec przyszłego roku. Koszt I etapu to niemal 2 mln zł, z czego 1 002 500,00 zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To jednak jeszcze nie wszystko, na II etap budowy tej drogi Gmina Żukowo pozyskała już 2 mln zł dofinansowania, tym razem z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2023-11-15)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij