Aktualności - „Sucovie” za 2022 rozdane! - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

„Sucovie” za 2022 rozdane!

24 marca 2023

Poznaliśmy laureatów Gminnej Nagrody Sucovia za rok 2022! Uroczysta gala odbyła się w Centrum Kultury Spichlerz w Żukowie.

Pełna lista laureatów przedstawia się następująco:

Kategoria Kultura

Nagroda: Aleksandra Hinc

Uzasadnienie: znakomitą hafciarka, która w Baninie i Miszewie od wielu lat prowadzi szkołę haftu. Wykształciła wielu adeptów tej sztuki. Zarówno ona sama, jak i jej uczniowie wielokrotnie byli laureatami Wojewódzkiego Konkursu Haftu Kaszubskiego w Linii. Jest emerytowaną nauczycielką Szkoły Podstawowej w Baninie i aktywną członkinią banińskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.

 

Kategoria Sport:

Nagroda: Marek Siemborski

Uzasadnienie: wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Pępowie, w której pracował od 1995 roku. Absolwent gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, który mimo, iż pracował w małej miejscowości, dochował się wielu utalentowanych wychowanków. Założył sekcję lekkoatletyczną przy Gminnym Klubie Sportowym, której został trenerem. Jego podopieczni na Mistrzostwach Polski zdobyli łącznie 12 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale. Po zbudowaniu sali gimnastycznej przy szkole pochłonęła go kolejna dyscyplina sportowa, jaką jest siatkówka i na ty polu jego uczniowie również odnosili liczne sukcesy.

 

Kategoria Inicjatywy społeczne:

Nagroda: Joanna Lewandowska

Uzasadnienie: od 1990 roku jest instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego i od tego czasu prowadzi Drużynę Harcerską im  Leona Zadurskiego, działającą przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. W 1992 r. zainicjowała na terenie powiatu kartuskiego Światową Akcję Przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju w okresie Bożego Narodzenia i od tego czasu przeprowadza ją nieprzerwanie na terenie Żukowa. Od wielu lat aktywnie działa  w Komendzie Hufca Kartuzy pełniąc funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Ponadto aktywnie włącza się w organizację Orszaku Trzech Króli oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pełniąc funkcję drużynowej ZHP wraz z swoimi harcerzami bierze udział w gminnych uroczystościach patriotycznych, a jej drużyna wielokrotnie zajmowała wysokie lokaty w Wojewódzkim Chorągwianym Rajdzie RODŁO. Od wielu lat jest koordynatorem akcji Pola Nadziei, organizatorem wielu konkursów przyrodniczych, geologicznych i ekologicznych.

 

Kategoria Edukacja:

Nagroda: Helena Hinz

Uzasadnienie: dyplomowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka kaszubskiego, która od 41 lat pracuje w Szkole Podstawowej im. ks. dra Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie. W roku 2014 otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Wielokrotnie otrzymywała nagrody Dyrektora Szkoły oraz Burmistrza Gminy Żukowo za osiąganie znaczących efektów w pracy dydaktyczno - wychowawczej, twórczy wkład w proces kształcenia, rozwijania talentów, zdolności oraz postaw uczniów, przestrzeganie etyki zawodu nauczyciela, zaangażowanie w wykonywaną pracę i dbanie o wizerunek szkoły. Od ponad 20 lat prowadzi lekcje języka kaszubskiego w tamtejszej szkole. Przygotowywała uczniów do konkursów na szczeblach gminnych, powiatowych i wojewódzkich, w których od lat jej uczniowie zajmowali czołowe miejsca.

 

Nagroda Burmistrza

Nagroda: ks. Krzysztof Sagan

Uzasadnienie: w dowód uznania za ogrom pracy i zaangażowanie włożone w stworzenie Muzeum Norbertanek Żukowskich. Ta interaktywna i multimedialna ekspozycja, która w nowoczesny sposób opowiada o życiu żukowskich mniszek, jest powodem do dumy dla mieszkańców, a dla turystów atrakcją przyciągającą ich do Żukowa.  Wyrażając naszą wdzięczność, życzymy, aby udało się zrealizować dalsze plany związane z ochroną i promocją ponorbertańskiego dziedzictwa, tym samym czyniąc Żukowo jeszcze bardziej znanym w regionie i Polsce.

 

- Gratuluję wszystkim laureatom! Wasza ciężka praca jest zauważalna nie tylko na terenie naszej gminy ale często daleko poza jej granicami.– mówi Wojciech Kankowski, Burmistrz Gminy Żukowo. – Jesteście aktywni i zaangażowani. Jest mi niezmiernie miło, że jesteście częścią gminy Żukowo.

Na zakończenie, na scenie wystąpił zespół Marta Szefke Quartet.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2023-03-24)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij