Inwestycje - Strażacy już z nowym kompleksem treningowym - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Strażacy już z nowym kompleksem treningowym

31 stycznia 2023

Za nami otwarcie kompleksu treningowo-szkoleniowego dla strażaków. Na obiekt złożyły się przede wszystkim elementy podnoszące sprawność strażaków, w tym 12-metrowa ścianka wspinaczkowa.

Na uroczystości obecni byli liczni przedstawiciele OSP, PSP,, a także samorządowcy z gmin powiatu i województwa zainteresowani powstaniem tego obiektu.

Budowa obiektu kosztowała ok. 1,3 mln zł. Co ważne, na jego finansowanie złożył się szereg źródeł. Jeszcze w kwietniu ubiegłego roku Gmina Żukowo na to zdanie pozyskała 300 tys. zł jako jedna z trzech gmin województwa pomorskiego w pilotażowym programie Marszałka Województwa Pomorskiego budowy kompleksów treningowo-szkoleniowych dla członków ochotniczych straży pożarnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych.

- Chcielibyśmy bardzo, aby do Ochotniczych Straży Pożarnych zachęcić młodych ludzi i tego typu ośrodki treningowe, które będą budowane w miejscach wskazanych przez władze lokalne, myślę, że zachęcą młodych ludzi, by wstępować w szeregi OSP- mówił Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Poza Gminą Żukowo wsparcie uzyskały wtedy również: Gmina Szemud oraz gmina wiejska Pruszcz Gdański. Na chwile obecną obiekt powstał jedynie w Żukowie.

Z kolei, latem ubiegłego roku Gmina Żukowo wraz z innymi gminami powiatu Kartuskiego i samym Powiatem Kartuskim podpisały list intencyjny w sprawie budowy obiektu. W ten sposób, poza Gminą Żukowo, która jest inwestorem, do inwestycji „dorzuciły się” inne gminy powiatu kartuskiego i sam Powiat Kartuski w następujących kwotach: Powiat Kartuski: 320 tys. zł, Gm. Somonino: 70 tys. zł, Gm. Kartuzy: 40 tys. zł, Gm. Sierakowice: 40 tys. zł, Gm. Sulęczyno: 10 tys. zł, Gm. Chmielno: 10 tys. zł. Wsparcie zadeklarowały również gminy Przodkowo i Stężyca.

- Dobrze wyposażone remizy to jedno, ale ważne, by nie zabrakło w nich dobrze przygotowanych do pracy strażaków. To przecież od nich często zależy nasze bezpieczeństwo – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Dziękuję również Marszałkowi za przyznane dofinansowanie, a także Staroście Kartuskiemu i włodarzom gmin powiatu kartuskiego, które wsparły to zadanie. Razem Możemy Więcej!

Inwestycję zrealizowano przy remizie OSP Żukowo. Wykonawcą prac była spółka Polferro sp. z o.o. z Gdańska.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2023-01-31)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij