Inwestycje - Ruszyła budowa stacji uzdatniania wody w Chwaszczynie - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Ruszyła budowa stacji uzdatniania wody w Chwaszczynie

19 lutego 2024

W Chwaszczynie powstaje stacja uzdatniania wody, prace budowlane już ruszyły. Efektem całej inwestycji jest zwiększenie wydajności ujęcia, które umożliwi uzdatnianie wody w ilości Q=200m3/h i dystrybucję wody w ilości około Q=350m3/h, co pozwoli na zaopatrzenie w wodę bezpośrednio mieszkańców Chwaszczyna, Tuchomia i Nowego Świata.

Budowa nowej stacji uzdatniania wody w Chwaszczynie pozwoli na dostosowanie technologii do rosnącego zapotrzebowania i w efekcie wpłynie na poprawę procesu uzdatniania wody, poprawi jej jakość oraz zapewni ciągłość dostaw wody przeznaczonej do spożycia.

Koszt inwestycji to niemal 7 mln zł, realizacja zadania ma potrwać do IV kwartału br.

To kolejne tego typu zadanie realizowane w minionych kilku latach. Kilka tygodni temu zakończono rozbudowę stacji uzdatniania wody w Leźnie, w 2022r. zmodernizowano i rozbudowano stację w Niestępowie, również w 2022r. otwarto rozbudowaną i zmodernizowaną stację uzdatniania wody w Pępowie.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2024-02-19)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij