Inwestycje - Drugie dofinansowanie dla rozbudowy szkoły w Baninie - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Rozbudowywana szkoła w Baninie, widok z zewnątrz - powiększ

Drugie dofinansowanie dla rozbudowy szkoły w Baninie

2 października 2023

750 tys. dofinansowania otrzymała Gmina Żukowo na rozbudowę szkoły w Baninie przy ul. Lotniczej. To już drugie wsparcie zewnętrzne jakie przyznano tej, tak potrzebnej inwestycji.

Dofinansowanie pochodzi z programu „Inwestycje w oświacie”, który zakładał wsparcie przedsięwzięć w trakcie realizacji. Wcześniej na realizację tego zadania Gmina Żukowo pozyskała 13 983 585,43 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Koszt inwestycji to blisko 28 mln zł.

- Wsparcie z programu „Inwestycje w oświacie” niewątpliwie odciąży nasz budżet. Dzięki niemu możemy zaoszczędzone środki przekazać na realizację koniecznego wyposażenia – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – To kolejne w ciągu ostatnich kilku tygodni wsparcie zewnętrzne dla naszych zadań. Dziękuję za owocną współpracę.

Przypominamy, że w ramach zadania powstaje szkoła dla ok. 700 uczniów w systemie jednozmianowym. Łączna powierzchnia użytkowa to 5304,94 m2. W obiekcie zaprojektowano:

  • 26 sal lekcyjnych
  • salę sportowa z zapleczem obejmującym 4 przebieralnie z węzłami sanitarnymi
  • odpowiednie zaplecze szatni dla dzieci
  • stołówkę

Budynek zapewni dostęp dla osób z niepełnosprawnościami.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2023-10-02)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowuje do strony na temat jakości powietrza w ŻukowieMapa inwestycji w Gminie Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij